Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

İş hayatına atılan çoğu insanın çeşitli bankalarda hesapları oluşuyor. Bunlar bazen kredi hesapları, bazen maaş hesapları ya da bazen para transfer yapabilmek adına açılmış hesaplar olabiliyor. Rutin olarak para giriş çıkışı sağlanan hesapların yanında, uzun yıllar unutulan ve içerisinde herhangi bir tutarın olup olmadığı bilinmeyen hesaplar da olabiliyor. Bu tarz durumlarda elbette hesap sahibi hesap bakiyesini sorgulamak için kolları sıvıyor. Ancak özellikle uzun yıllar unutulan hesaplar her kanaldan sorgulanamamaktadır. Ziraat hesap sorgulama işlemleri de diğer tüm bankalar gibi aynı kanallardan gerçekleştirilir.

Rutin Kullanılan Hesapların Bakiye Sorgulamaları

Rutin kullanılan hesaplarda müşteri bilgileri çoğunlukla güncel olmaktadır. Müşteri hesabına para yatıp yatmadığını ya da hesabından para çıkışı olup olmadığını hemen her kanaldan öğrenebilir. Elbette en kolay ve pratik kanal internet bankacılığıdır. Ancak müşteri internet bankacılığı kullanmıyor ise ve banka kartı var ise ATM'den de hesabını sorgulayabilir. Her ikisine de sahip değil ise şubeden ya da telefon bankacılığından sorgulaması gerekmektedir. Şubeden kimlik beyanı ile kolaylıkla hesap detaylarını sorgulayabilir. Ancak çağrı merkezindeki sorgulama işlemleri için müşterinin tüm bilgileri güncel olmalıdır ve müşteri güvenlik akışından geçebilmelidir.

Uzun Süre Kullanılmayan Hesapların Bakiye Sorgulamaları

Uzun süre kullanılmayan hesapların sorgulama işlemleri yine aynı kanallardan gerçekleştirilebilir. Ancak bu süre zarfında müşteri bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmuş ise sorgulama işlemleri şubelerden gerçekleştirilir. Çünkü çoğunlukla müşterilerin bu süre zarfında soyadın'da ya da cep telefon numaralarında değişiklik yaşanır. Bu da müşterinin internet bankacılığına girmesine ya da müşteri hizmetlerinden yardım almasına engel teşkil eder. Bu sebeple müşteri eğer şifresini bildiği bir banka kartı yok ise hesabını en yakın Ziraat Bankası şubesinden sorgulayabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ercan kaş dedi ki:

    Aslında çok basit olan bir şeyi becerememişim kaç saattir hesap bakiyesini öğrenmek için oğraşıyordum sonunda bu makale sayesinde nasıl yapacağımı öğrendim..

BİR YORUM YAZIN