BIST 100 1.111 0.12 | 1.3
BRENT PETROL 43,09 -0.51 | -0.22
EURO 8.9422 0.09 | 0.01
EURO/USD 1.18365 -0.08 | 0.0
GRAM ALTIN 473.789 0.46 | 2.18
USD 7.5536 0.12 | 0.01
STERLIN 9.7607 -0.35 | -0.03
BITCOIN/USD 10905,6
BITCOIN/TRY 82419,06

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

IBAN müşterilerin daha doğru, daha güvenli ve daha az maliyet ile para transferi yapmasını sağlamak amacı ile oluşturulmuş uluslar arası banka hesap numarasıdır. İki harf ve 24 rakam olmak üzere toplam 26 haneden oluşur. Türkiye'deki IBAN numaraları TR ile başlamaktadır. IBAN numarası yazılmadan yapılan para transferlerinin hiçbirinden banka sorumlu olmaz. Çünkü IBAN yazılmadan yapılan para transferlerinin yanlış olma olasılığı oldukça yüksektir. Müşteri IBAN numarasını hesabının bulunduğu bankadan öğrenebilir. Ziraat Bankası IBAN sorgulama işlemleri de bankanın müşteri hizmetlerinden, ATM'lerinden, şubelerinden ve internet bankacılığından sorgulanabilir.

En Pratik İnternet Bankacılığı

Eğer android işlemci bir telefon ve internet erişimi söz konusu ise internet bankacılığı işlemleri çok kolaylaştıracaktır. Gerek ziraat bankasının mobil uygulaması indirilerek gerekse tarayıcıdan internet bankacılığına giriş yapılarak işlem sağlanabilir. Artık birçok bankanın internet bankacılığı birbirine benzer menüler ile oluşturuluyor ve kullanımı da oldukça basit. Ziraat İnternet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra ekranda var olan menüler arasından hesaplar seçeneği tıklanır. Hangi hesabın IBAN numarası öğrenilecek ise o hesabın üzerine gelinir ve ayrıntıdan IBAN numarası görülür. Bu aşamada birçok banka müşterisi bu ekranlardaki bilgilerin ekran görüntülerini almak isterler. Ancak bankaların internet bankacılıklarından güvenlik sebebi ile ekran görüntüsü alınamamaktadır. Bu sebeple IBAN numarası da manuel olarak bir yere not edilir.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

ATM Kartı Var İse ATM'ye

Söz konusu hesabın ATM kartı var ise işlem yine basittir. Kart ATM'ye takıldıktan sonra hesaplar menüsüne tıklanır ve ilgili hesabın ayrıntısından IBAN numarası alınır. Havale işlemleri için hesap numarası ve şube kodunu da bu alandan almak mümkündür.

Bilgiler Güncel İse Müşteri Hizmetleri

Birçok müşteri herhangi bir sorun da hemen telefona sarılır. Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet verse de hat yoğunluğu çoğu zaman IVR' da beklenmeye sebep olur. Ancak eğer müşterinin ATM kartı ve internet bankacılığı yok ise müşteri hizmetleri şubeden önceki son çıkış olmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki her banka gibi Ziraat Bankası'nın da müşteri hizmetlerinden destek alınabilmesi için bilgilerin güncel olma şartı vardır. Eğer güvenlik akışından geçilemez ise müşteri hizmetleri herhangi bir bilgi vermeyecektir. Bu güvenlik akışı sırasında en çok problem yaşanan konulardan bir tanesi de cep telefon değişikliğidir. Müşteri sistemdeki eski numarasını hatırlamaz ve müşteri hizmetleri gerekli akışı sağlayamaz.

Son Seçenek Olarak Şube

Tüm bu kanallardan destek alınamamış ise son çare olarak şubeye başvurulabilir. Ziraat Bankası’nın hesabına ait IBAN numarası normal şartlar altında hesabın bağlı olduğu şubeden rahatlıkla sorgulanabilir. Ancak o şubeye erişim sağlanamıyor ya da hangi şube olduğu bilinmiyor ise en yakın Ziraat şubesine gidilmelidir. En yakın Ziraat Bankası şubesi müşterinin kimlik beyanına dayanarak IBAN numarası konusunda müşteriye gerekli desteği sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!