BIST 100 1.083 -1.49 | -16.43
BRENT PETROL 44,95 -0.02 | -0.01
EURO 8.711 0.41 | 0.04
EURO/USD 1.18413 0.23 | 0.0
GRAM ALTIN 459.42 -0.26 | -1.19
USD 7.3513 0.22 | 0.02
STERLIN 9.6348 0.54 | 0.05
BITCOIN/USD 11897,39
BITCOIN/TRY 87682,59

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Tüm Ziraat Bankası müşterileri, Ziraat internet bankacılığı sistemini kullanarak tüm işlemlerini online olarak yapabilme şansına sahip olabiliyor. Ziraat internet bankacılığı sisteminden faydalanmak için tek yapmanız gereken, bankanızdan bir şifre almak olacaktır. Ardından bu şifre ile birlikte TC kimlik numaranız ya da hesap numaranız ile birlikte sisteme girebilirsiniz. Bu sistem üzerinden, normal bir banka şubesinden yapabileceğiniz tüm işlemleri güvenle yapabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığına Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankasının resmi internet sayfasına girdiğiniz zaman Online Başvuru alanını görebilirsiniz. Bu kısımdan direkt olarak internet bankacılığı sistemi için başvuru yapabilirsiniz. Ancak bankadaki iletişim bilgileriniz güncel değilse bu durumda şubelere giderek iletişim bilgilerini güncellemeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası üzerinden aldığınız kredi kartı ya da hesap kartını kullanarak şubelerden de rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Bankanız giriş işlemleri için sizlere tek kullanımlık bir şifre verecektir. Bu şifreyi kullanarak sisteme giriş yaptıktan sonra daha sonradan kendi şifrenizi belirleyebilirsiniz. Online başvurularda sizlerden istenen bilgiler, bankada kayıtlı olan bilgileriniz olmalıdır. TC kimlik numarası ve diğer bilgileri farklı bir şekilde girmeniz durumunda işlem gerçekleşmez. Tüm bilgileri girdiğiniz zaman cep telefonunuza bir onay kodu gönderilir ve bu kodu ekrana girmeniz istenir. Ardından başvurunuz tamamlanır ve cep telefonunuza SMS olarak şifreniz gönderilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?

Ziraat Bankasının hizmete soktuğu internet bankacılığı sistemi, şubelerden yapılabilen tüm işlemleri internet üzerinden yapma şansı veriyor. Tüm ödeme işlemleri, para yatırma, bakiye sorgulama, kredi kartı ve kredi başvurusu gibi işlemler internet üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca döviz alış/satış, fon alımı, altın ve hazine gibi tüm işlemler internet bankacılığı sisteminden güvenle yapılabiliyor. Bunun yanı sıra internet bankacılığı sisteminin sizler için en büyük avantajı, işlem ücretlerinin daha düşük olmasıdır. Bankamatiklerden yapacağınız havale işlemleri için 7 TL gibi bir ücret öderken, internet bankacılığı sisteminden yapacağınız havale işlemleri için yalnızca 1.70 TL gibi bir ücret ödersiniz.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Albaraka İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Ziraat İnternet Bankacılığı İşlem Saatleri

Ziraat Bankası internet bankacılığı sistemi, birçok işlemi 24 saat yapma şansı verir. Havale gibi yaygın işlemleri tüm gün yapabilirsiniz. Ancak EFT işlemleri yine bankaların çalışma saati içerisinde yapılabilecektir. 08:30 ile 17:00 arasında tüm EFT işlemlerin güvenle yapabilirsiniz. Ayrıca döviz, altın, hazine ve fon işlemleri için de belirli bir süre sınırlaması olduğunu unutmayın. Genel olarak 09:00 ile 16:00 arasında tüm bu işlemleri güvenle yerine getirebilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığından Kredi Başvurusu Yapılır mı?

Ziraat Bankasının internet bankacılığı sistemi, tüm kredi türlerine direkt olarak başvuru yapma şansı verir. Ayrıca ihtiyaç kredilerini alırken hiçbir şekilde şubeye gitmeden direkt olarak internetten de paranızı alabilirsiniz. Menüden kredi başvurusu için istenen bilgileri doldurduktan sonra başvurunuzu onaya gönderebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!