BIST 100 1.114 0.37 | 4.13
BRENT PETROL 45,21 1.6 | 0.71
EURO 8.5838 1.42 | 0.12
EURO/USD 1.17897 0.43 | 0.01
GRAM ALTIN 455.329 2.86 | 12.65
USD 7.2783 1.140 | 0.08
STERLIN 9.4895 0.91 | 0.09
BITCOIN/USD 11511,64
BITCOIN/TRY 83902,05

Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Ev alma niyetinde olan müşteriler konut kredisiyle ilgili sorularını çoğaltmaktadırlar. Bu sorulardan biri de genellikle Ziraat Bankası konut kredisi şartları ile ilgili olmaktadır. Günümüzde ev alma kararı veren insanlar eğer yeterli nakit paraya sahip değilse konut sahibi olma durumu onlar için büyük bir sorun olmaktadır.

Kişi asgari ücret ile çalışıyor ise para biriktirerek ev alma düşünceleri pek de sağlıklı olmuyor. Asgari ücret ve ev fiyatları arasından karşılaştırma yapıldığında zaten bunun mümkün olmayacağı gayet açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Bu nedenle detaylı araştırma yapma yoluna giden müşteri, bu sefer de bankaların vermiş olduğu konut kredilerin peşine düşmektedir. Fakat burada da kredi faiz oranları ve sonrasında oluşacak toplam borç tutarları düşünüldüğünde, müşterinin işi yine zorlaşıyor.

Faiz oranları ve bankaların kredi alacak müşterilerinden beklediği şartlar müşteriyi bir nebze de olsa umutsuzluğa itmektedir. Ancak bu seferde müşteriler kredi faiz oranlarının düşmesini bekliyorlar. Her bankanın farklı olmak üzere belirlediği kredi faiz oranları bulunmaktadır. Kredi faiz oranlarının yanı sıra belirli şartlarında yerine getirilmesi istenmektedir. Bu şartlar da bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Ziraat konut kredisi faiz oranları da çekilecek mebla ve ödeme miktarına göre değişmektedir.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Konut Kredisi Faiz Oranları Düşer mi?

Ev alma niyetinde olan insanlar eğer konut kredisi konusunda maliyetlerini en aza indirgemek istiyorlar ise yalnızca bankaların konut kredisini uyguladığı faiz oranlarını değil yerine getirilmesini istediği şartları da dikkate almaları gerekir. Böyle yapılması ev almak isteyen kişiler için çok faydalı olacaktır.

Konut Kredisi Paketi Nedir?

Yakın zamanda merkez bankası konut kredisi faizleriyle ilgili bir karar almıştı. Bu karara göre üç devlet bankası müşteriler için yeni bir konut kredisi paketi sundu. Açıklanan bu paket ile Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank bankalarından 12 aya varan ödemesiz dönemden 180 aya varan vade fırsatlarıyla müşterilerin bu paketten yararlanması mümkündür. Bankaların konut kredisi için açıklamış olduğu paket şartları birbirleri arasında farklılık göstermektedir. Ziraat Bankasının açıkladığı Ziraat Konut Kredisi paketinden faydalanmak isteyen müşteriler için Ziraat konut kredisi şartları aşağıdaki gibidir:

Sıfır konut ya da ikinci el konut sahibi olmak isteyen müşteriler için 500 bin TL de dahil olmak üzere en fazla (üst sınır) 500 bin TL konut kredisi imkanından faydalanması mümkündür. Bu kredi en fazla 12 ay ödemesiz dönemli ve en fazla 180 ay vade ile verilmektedir. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde ise en fazla çekilebilecek kredi tutarı 750 bin TL de dahil olmak üzere 750 bin TL ile sınırlandırılmıştır.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Halkbank Evim Konut Kredisi

Ziraat Bankası’nın ev alma düşüncesinde olan müşterileri için verdiği konut kredisi belirli şartlara sahiptir. Bu şartlar şöyle sıralanabilir:

  • Ziraat Bankası tarafından bankkart, kredili mevduat hesabı (KMH), talimat ürünü ve internet bankacılığı zorunlu tutulmuştur.
  • Ev sahibi olmak isteyenlerden konut güvenliği için yaptırma imkânı bulunan sigortalardan (BES, AZG, DASK-Zorunlu deprem sigortası, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası vb.) en az üç tanesine zaten sahip olan ya da bu sigortalardan en az üçüne sahip olmak için yeni başvuru yapanlar Ziraat Bankası konut kredisi imkanından faydalanabilecektir.
  • Yapılması zorunlu olan DASK yani zorunlu deprem sigortası istenen en az üç sigorta içinde bulunmalıdır.
  • Ev sahibi olmak isteyen müşteriler Ziraat Bankasının konut kredisi imkanından yalnızca kir kere fayda sağlayabilecek. Yani müşteriler bu kredi imkanından birden çok kere faydalanamamaktadır.
  • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını yüzde 0,79 olarak belirlemiştir.

Ev alma isteği içinde olan müşteriler Ziraat Bankasının konut kredisi şartlarını sağladığı taktirde kredi imkanından faydalanabilir ve isteklerine ulaşabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!