BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9265,87
BITCOIN/TRY 63600,94

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?

Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yapıldıktan sonra belirli bir değerlendirme süresi olacaktır. Bankanın sizlerden talep ettiği tüm evrakları şubeye verdiğiniz zaman, ilgili evrakların belirli bir incelenme süresi olur. Bu süre içerisinde kredi başvurusu yapan kişinin gelir durumu ve kredi notu gibi durumları incelenir. Bunun yanı sıra konut kredilerinde ekspertiz raporunun gelmesi için belirli bir bekleme süresi olur. Genel olarak ihtiyaç kredileri 1-2 gün içerisinde sonuçlandırılırken, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi yüksek miktarlı kredi türlerinde sonuçların gelmesi 1 haftayı bulabilir. Gerekli süre dolduktan sonra başvuruyu farklı kanallardan sorgulatabilirsiniz.

Ziraat Telefon Bankacılığı İle Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Başvuru yaptığınız kredi türünün sonucunu öğrenmek için şubelere gitmeye gerek duymayan telefon bankacılığı üzerinden sonuçları alabilirsiniz. Ziraat Bankasının müşteri hizmetleri numarasını aradığınız zaman kredi sorgulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi sırasında TC kimlik numaranızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Ardından müşteri temsilcisi sizlere başvurunun sonucunu iletecektir. Bunun yanı sıra başvuru sorgulama işlemini yapmak için direkt olarak şubelere gidebilirsiniz. Ziraat Bankası kredi başvurularını internet bankacılığı üzerinden sorgulayabilmek için başvurunun internet üzerinden yapılması gerekiyor. Ayrıca SMS ile kredi başvurusu yapan kişiler de kredinin sonucunu direkt olarak SMS yoluyla öğrenebilecektir.

Ziraat Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız kredi başvurularını farklı kanallar üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri için şubeleri, internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı aktif olarak kullanabilirsiniz. Ancak konut kredisi ve taşıt kredilerinde başvuru yapmak için direkt olarak şubeye gitmeniz gerekiyor. Çünkü; satın alınacak araçlara ait noter satış belgesi ve ev tapusu bu kredi türlerinde bankaya verilmek zorundadır. İhtiyaç kredisi başvurularını internet ve mobil şube üzerinden yaptığınız zaman herhangi bir evrak vermenize gerek yoktur. Banka müşterileri direkt olarak bu kredilere online olarak başvuru yapabiliyor.

Ziraat Kredi Başvurum Neden Kabul Edilmedi?

Kredi başvurularının kabul edilmemesinin en temel iki sebebi gelir durumunun yetersiz oluşu ve kredi sicilinin kötü oluşudur. Ziraat kredi başvurusu sonuçlarının olumsuz olarak değerlendirilmesinin başlıca sebepleri de bunlar olacaktır. Gelir durumunuz, başvurduğunuz kredi tutarını karşılayamıyorsa bu durumda başvuru olumsuz sonuçlanır. Ayrıca kredi notunun düşük olan kişiler, kara listede olan kişiler ya da bankalardan kırmızı kalem yiyen kişiler bankalardan kredi çekmekte oldukça zorlanacaktır. Konut kredisi başvurularında ise ekspertiz raporunun olumsuz olması, krediyi alamamanıza neden olabilir.

Ziraat Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası kredi başvurularında ortak olarak verilmesi gereken belgeler; nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve kredi başvuru formudur. Bu belgeler, ihtiyaç kredileri başvurusu için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra konut kredilerinde tapu belgesini, taşıt kredilerinde ise satın alınacak araca dair noter satış belgesini bankaya vermek durumundasınız. Bu süreçte bankanın gerekli gördüğü durumlarda ek evraklar talep edebileceğini de unutmayın.

Vakıfbank Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!