Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası aracılığıyla kredi temin eden veya bankaya ait kredi kartlarından yararlanan müşterilerin çeşitli nedenlerle ödemelerde güçlük çekmesi halinde Kredi Kartı Yapılandırma işlemi banka tarafından sağlanabilmektedir. Bu noktada gecikme meydana gelmesi, ilgili borcun takip sürecine girmiş olması, borçlu kişinin sahip olduğu gelirler ile ilgili detayları sunan belgeleri bankaya teslim etmesi ve bu kişinin kara listede yer almaması büyük önem arz etmektedir. Ödemelerin zamanında yapılmamış olması, kişileri ciddi bir faiz yüküyle karşı karşıya bırakmakta ve ilgili kişinin borcunu kapatması imkansız hale gelerek mağduriyet durumu söz konusu olabilmekte, bu nedenle hem banka hem de borçlu açısından yapılandırma işlemi fayda sağlamaktadır.  Aksi takdirde ilgili kişinin kredi notu da düşük seviyelere ilerlemekte ve banka tarafından icra takip süreci başlatılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sürecinde İzlenecek Adımlar

Ziraat Bankası şubeleri ziyaret edilerek Kredi Kartı Yapılandırma konusunda başvuru işleminin yapılması ile birlikte banka yetkilileri tarafından yapılan incelemeler çerçevesinde borçlu kişinin ödeyebileceği tutar ile ilgili planlama gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda alınan borcun ana para ve faiz tutarları ve yapılması istenen taksit miktarı göz önüne alınmaktadır. Ziraat Bankası tarafından kredi yapılandırmalarında alınan faiz oranı üst sınırı genel olarak %2.2 seviyesinde olup borçlunun gelir durumu ve kredi notu gibi kriterler değerlendirilerek bu oranda değişiklik yapabilme imkanı bulunmaktadır. Ortalama olarak uygulanan faiz oranı seviyesi ise %1.5 ile 1.8 değerleri arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu ile İlgili Olarak Dikkate Alınacak Diğer Hususlar

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda borçları ile ilgili Kredi Kartı Yapılandırma işlemi gerçekleştirmek isteyen müşteriler için maksimum 72 aylık süreye uzayacak kadar taksitlendirme yapabilme Ziraat Bankası şubelerinde gerçekleştirilmektedir. Devlet bankası niteliğinde faaliyetlerini sürdüren ve müşterileri için çözüm odaklı bir prensiple sorunlara yaklaşan Ziraat Bankasında gerçekleştirilecek yapılandırma işlemleri oldukça pratik ve hızlı bir şekilde düzenlenebilmektedir. Sonraki süreçlerde borçlunun yapılandırılmış taksitleri ile ilgili ödeme günlerine dikkat etmesi ve daha vahim sonuçlara yol açmaması adına gereken tutarı yatırması büyük önem arz etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN