Banka ve Krediler

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Türkiye Cumhuriyet ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerini kuruluş zamanından beri içerisine alan ve ülkenin en eski devlet bankası olan Ziraat Bankası 1863 yılına dayanan köklü bir geçmişe sahip. Piroat adlı kasabada o dönemin padişahı tarafından Memleket Sandığı adı ile kurulan Ziraat Bankası pek çok isim değiştirerek en son 1888 senesinde bu ismi almış ve bugüne kadar da bu isimle gelmiştir.

Köklü bir bankacılık sistemine ve anlayışına sahip olan Ziraat Bankası her döneme tanıklık etmeyi başarmış bir bankadır. Bu nedenle de teknoloji ile birlikte her sektörün harmanlanması sonucu Ziraat müşteri hizmetleri gibi birbirinden farklı alanlarda müşterilerine anlık hizmet vermektedir. Mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı sayesinde müşterilerinin şubeye gitmeye gerek kalmadan gerçekleştirdiği iletişim yöntemleri bankanın ek hizmetleri içerisinde yer almaktadır.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı

Telefon bankacılığı müşteri hizmetleri olarak da adı geçen ve banka müşterilerini satış yetkilisi ile görüşme yaptıkları, sorunları var ise çözüm buldukları telefon görüşmeleridir. Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri numaraları içerisinde 0850 220 00 00 ve 444 00 00 numaraları bulunmaktadır. Bu telefon numaraları günün her saatinde aranabilmekte, müşterinin satış yetkilisi ile görüşmesi sağlanabilmektedir Dilek, şikayet, öneri ve talepler de bu alandan satış yetkilisine iletilebilmektedir.

Bankacılık işlemleri ile ilgili soru ve sorunlar yine telefon bankacılığı sayesinde anlık olarak çözüme kavuşabilmektedir. Ziraat Bankası şuan Türkiye kuruluşlu bir banka olarak yurt dışında en çok şubesi olan Türk bankasıdır. Bu nedenle de yurt dışında yaşayan müşteri sayısı da oldukça fazladır. Bunun yanı sıra ülke içerisinde de 1400 ve üzerindeki şubeleri ve 25.000 çalışanı ile birlikte bankacılık devi olarak görülmektedir. 2011 yılında yapılan bağımsız bir araştırmaya göre Ziraat Bankası’nın o dönemdeki toplam varlık bedeli 13 milyar 540 milyon değerinde, net gelir varlığı ise 2 milyar 233 milyon değerinde, yönetilmekte olan varlık değeri de 162 milyar 871 milyon değerindedir.

Vakıfbank müşteri hizmetlerine ulaşmakta sorun yaşayanlar için, Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Numarası başlıklı yazımızı okumalarını tavsiye ederiz!

Ziraat Bankası EFT ve Havale İşlemleri

Türk kuruluşlu bir banka olduğu için hem yurt içinde hem de yurt dışında yaşayan yurttaşlarına hem havale işlemlerinde hem de EFT işlemlerinde ülkede yer alan diğer bankalara oranla daha az kesim ücreti alan Ziraat Bankası sıklıkla bu sebepten ötürü de tercih edilmektedir. Öğrenim kredisi, burs, emekli maaşı gibi devlet tarafından verilen aylık ödemelerin hemen hepsi de Ziraat Bankası aracılığı ile verilmektedir. EFT işlemleri hafta içlerinde 08:30 ve 17:00 saatleri arasında mobil bankacılık, ATM’ler, şubeler ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. Müşterinin 17:00’dan sonra vereceği EFT talimatı bir sonraki iş günü gerçekleştirilmektedir. Ülkede yer alan bütün Ziraat Bankası şubelerinin çalışma saatleri ise 09:00 – 12:30 ve 13:30 – 17:30 arasındadır.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığının Kullanımı

Banka müşterisi olarak direk Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz bir kaç adım mevcut. Direk bağlantıyı sağlayabilmek adına öncelikle 444 00 00 numarasını arayın. Telesekretere bağlandıktan sonra T.C. kimlik numaranızı tuşlayarak sisteme girin. Ardından “2” ve sonra “0”ı tuşlayın. Son adımda da telesekreter tekrar devreye girdiğinde “1”i tuşlayarak direk satış yetkilisine bağlanın. Burada yapacağınız telefon görüşmeleri kayıt altına alınmakta, her hangi küfür, hakaret gibi kelimelerin kullanılması sonucunda bankanın müşterisine dava açabilme hakkı da bankada saklı tutulmaktadır. Bu sebeple yapılacak olan telefon görüşmelerinin sakin ve nazik bir dille yapılması bankanın müşterilerine tavsiye edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. murat yaş dedi ki:

    Ziraat bakası müşteri hizmetleri gerçekten ilgili ve başarılı bir hizmet veriyor, başka bankalarınkini kullanmadım ama ziraat bankasından oldukça memnunum her türlü sorunumu halledebildim.

BİR YORUM YAZ